Index arrow Archiv arrow 2005 arrow Františkáni ve Slaném 1655–1950 / publikace
Františkáni ve Slaném 1655–1950 / publikace Tisk E-mail
Napsal Vladimír Přibyl   
06.09. 2005 02:00
ikonaV těchto dnech se dokončuje tisk publikace o slánských františkánech – Františkánký klášter ve Slaném 1655 – 1950 – bude v prodeji již na zahájení výstavy 10. září 2005 ve Slánském muzeu.

Úvod napsal ThLic Petr Regalát Beneš ofm, který působí v pražském klášteře u Panny Marie Sněžné. Skicu dějin kláštera, komentář k výtvarným památkám, seznam představených kláštera, přehled lektorů filosofického studia a nekrologium slánských františkánů připravil Vladimír Přibyl.

Záměrem autorů publikace rovněž bylo vtisknout dílku případnou grafickou úpravu, kterou navrhl Ivo Horňák. Podstatnou část fotografií zhotovil slánský fotograf Pavel Vychodil.

Publikaci vydává Vlastivědné muzeum ve Slaném ve spolupráci s Městským úřadem Slaný a Českou provincií menších bratří – františkánů. Její vydání finančně podpořilo Ministerstvo kultury. Náhled ve formátu PDF zde

Knížečku v ceně 70 Kč bude možné získat v průběhu výstavy ve slánském muzeu a v Infocentru Slaný, které ji také zašle případným zájemcům (cena publikace + poštovné a balné) mailto:% Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
publikace