Index arrow Aktuality arrow Úprava atria slánského muzea prezentována veřejnosti
Úprava atria slánského muzea prezentována veřejnosti Tisk E-mail
Napsal Vladimír Přibyl   
08.09. 2014 15:51

ico_atriumDny evropského kulturního dědictví (EHD) / sobota 6. 9. 2014.

Účastníky setkání přivítal v kolejní kapli ředitel muzea Mgr. Jan Čečrdle, který naznačil perspektivu a význam projektu v rámci činnosti celého muzea, jež tak získalo nové výstavní možnosti; v souvislosti s úpravou atria připomněl památku nedávno zesnulého PhDr. Václava Mouchy, který úpravy na nádvoří muzea se zájmem sledoval a oceňoval. Poté se ujal slova Ing. Milan Grohmann, manažer města Slaného, který popsal celou genezi získání grantu – dotace z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy „Modernizace výstavních prostor a technického zázemí Vlastivědného muzea ve Slaném – a promluvil o úskalí při jeho realizaci, vždyť stavba proběhla v rekordně krátké době během čtyř měsíců.

Nato se autor projektu Ing. arch. Richard Cibik (ateliér Facis architekti) zabýval přístupem architekta k rekonstrukci památky (na snímku vlevo nahoře výsledná vizualizace budoucího stavu) – hovořil o propojení vnitřního a vnějšího prostoru a užití skla; svým způsobem navázal na úpravu místností přízemí budovy „Pošta“ (dnes kanceláře odborů živnostenského a kultury MěÚ Slaný). Následovala prohlídka atria s vedoucím střediska Michalem Vondráčkem a stavbyvedoucím Petrem Frýdou, kteří zastupovali zhotovitele prací (fy. Raeder & Falge s.r.o.). Program ukončila přednáška PhDr. Vladimíra Přibyla o historii a podobě slánského konventu piaristů v době baroku.

Zpráva o setkání ve formátu PDF

Snímky ze setkání zde

plakatek_atrium_vystavka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava starých stavebních plánů slánské koleje piaristů a později slánského gymnázia v chodbě atria (ke vstupu do knihovny) – do 30 září 2014.