Index arrow Slánská akademie arrow Slánská akademie – jaro 2011
Slánská akademie – jaro 2011 Tisk E-mail
Napsal Vladimír Přibyl   
14.01. 2011 12:04

akademie_2011V současné době sestavujeme harmonogram přednášek jarního semestru 5. ročníku Slánské akademie volného času. Opět se setkáme s prof. PhDr. Tomášem Durdíkem, DrSc. a rádi bychom znovu mezi námi přivítali Mgr. Hanuše Nykla, Ph.D. a otevřeli s ním další kapitolu o ruské literatuře. Ostatně letošní Slánské rozhovory 2011, které proběhnou 4. října 2011, by se měly také věnovat ruské kultuře. Zahájili jsme jejich přípravu ve spolupráci se Slovanským ústavem AV ČR.

b_hrobRádi bychom na akademii představili i nové badatele – 19. února mezi nás přijede absolvent Katedry teorie a dějin výtvarného umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Mgr. Tomáš Řepa, který se zabývá kaplemi Božího hrobu v Čechách a na Moravě v období baroka; ta slánská patří právě mezi ty nejzajímavější a nejstarší.

Poprvé uvítáme mezi námi také Mgr. Pavla Heřmánka; ten nás seznámí, a to v rámci volného bloku o křesťanské ikonografii, o tom, jak zobrazovali sv. Prokopa v barokním umění.

První letošní přednáška ve Slánské akademii volného času

sobota 19. února / Mgr. Tomáš Řepa

Kaple Božího hrobu v Jeruzalémě, v Čechách a na Moravě

od 9 hod. • Slaný, bývalý hotel Grand – salónek 2. patro

benesovLetošní jarní exkurze za památkami bude mířit na Benešovsko. Ten den bychom měli navštívit piaristickou kolej v Benešově s kostelem sv. Anny a některé další památky v okolí. Exkurzi připravujeme s historičkou umění benešovského muzea PhDr. Libuší Váňovou.   

Témata přednášek a jejich termíny upřesníme na prvním setkání 11. února 2011. Přihlášky na jarní semestr je třeba doručit a úhradu poplatku za semestr provést do 18. února 2011.

Přihlášky s kopií potvrzení o zaplacení můžete odevzdat v kanceláři odboru kultury MěÚ Slaný, podatelně MěÚ Slaný, Vlastivědném muzeu ve Slaném, Infocentru Slaný nebo zaslat na níže uvedenou adresu. Také je možné přihlášky předat při první přednášce.Poplatek zůstává stejný, tedy 200,-- Kč a můžete ho uhradit v hotovosti v pokladně MěÚ Slaný, přiloženou poštovní poukázkou nebo převodem na účet města Slaného. Je třeba opět dodržet variabilní symbol, aby mohla být platba identifikována.

Pokud byste měli zájem přihlásit nového posluchače, je nutné, aby se nejprve dostavil do kanceláře odboru kultury MěÚ Slaný, neboť předpis jeho platby musí být nejdříve zadán do počítače. 

Další informace Alena Urbanová, Městský úřad Slaný – odbor kultury tel. 312 511 274 / Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Informace ve formátu pdf a přihláška zde

Program akademie (pdf) ke stažení zde

 

publicum