Index arrow Slánská akademie arrow Slánská akademie - podzim 2009
Slánská akademie - podzim 2009 Tisk E-mail
Napsal Vladimír Přibyl   
09.09. 2009 12:06

akademie_icoPřipravujeme nový ročník Slánské akademie volného času. Předpokládáme další dvě setkání s prof.. PhDr.Tomášem Durdíkem, DrSc. a jeho Putování po českých hradech. Nově přivítáme prof. PhDr. Ing. Jana Royta, našeho významného historika umění, který promluví o zobrazování sv. Václava v českém výtvarném umění, a ThDr. Martina Marka Krupicu, Th.D., který nás uvede do umění spjatého s pravoslavnými chrámy a přiblíží význam ikon. Rovněž bychom se měli opět setkat s Ing. arch. Petrem Chotěborem CSc., jenž bude letos hovořit o středověkých tvrzích.   Tradiční exkurze bude směřovat do rakovnického okresu - na jeho severozápadní část - okolí Jesenice, průvodkyní bude Ing. arch. Eva Volfová. Doufáme, že se nám také podaří podruhé navštívit expozici českého umění 19. století v klášteře sv. Jiří na Pražském hradě a vyslechnout zasvěcený výklad  PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové, ředitelky sbírky umění 19. století NG.První přednáška proběhne 3. 10. 2009 a 17. 10. 2009 se uskuteční zmíněná exkurze do okolí Jesenice na Rakovnicku.

terminy

 

 

 

 

 

 

 

 

I tento 4. ročník bude pořádat, tak jako jarní semestr 3. ročníku, odbor kultury Městského úřadu Slaný, a proto budou platby směrovány na město Slaný. Poplatek i nadále zůstává 200,-- Kč a bude možné ho hradit v hotovosti v pokladně městského úřadu, převodem z účtu nebo poštovní složenkou.

Pokud byste měli zájem přihlásit nového posluchače, je třeba, aby se nejprve dostavil do kanceláře odboru kultury MěÚ Slaný, neboť předpis jeho platby musí být nejdříve zadán do počítače.   

Poplatek je třeba uhradit do 3. 10. 2009, kdy se uskuteční první přednáška podzimního semestru - tak jako již tradičně v bývalém slánském hotelu Grand, salónek ve třetím patře; tehdy bude také upřesněn další program a snad i dohodnut termín exkurze do Národní galerie v Praze.    

Přihlášky spolu s dokladem o zaplacení (např. kopie potvrzení z pokladny nebo kopie útržku složenky) můžete předat osobně v kanceláři odboru kultury MěÚ Slaný, v podatelně MěÚ Slaný, ve Vlastivědném muzeu ve Slaném a v Infocentru Slaný, nebo zaslat na adresu: Městský úřad Slaný - odbor kultury • Slánská akademie volného času • Velvarská ul. čp. 136 • 274 53  Slaný

Další informace - Alena Urbanová, Městský úřad Slaný - odbor kultury, tel. 312 511 274, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny  

 

akademie_podzim_1